גירושין איך הגענו לזה?

Joomla!

 גירושין - איך הגענו לזה?

 זה לא סוד; עם השנים אחוז הזוגות המתגרשים עולה בהדרגה, עד כי נראה שאבדה כליל האמונה במוסד הנישואים הקדום.

בעבר, כשגבר ואישה היו עומדים תחת החופה ומבטיחים לאהוב ולנצור האחד את השנייה לנצח, היתה לכך משמעות אמיתית. היום לעומת זאת, נראה שהרצון להלחם על הנישואים שלנו בכל מחיר או לחילופין, היכולת להשאר במקום שלא טוב לנו בו אינם חזקים מספיק, וכך זוגות רבים מגיעים למצב של גירושין.
מה עלולות להיות הסיבות לכך?
ראשית, ייתכן כי העובדה שהאדם עם מרוץ השנים שואף יותר ויותר להגשמה ומודעות עצמית משחקת תפקיד לא קטן.
הן גברים והן נשים נהיים קרייריסטים יותר ובעקבות כך חושבים יותר על עצמם. לאישה קשה היום להסתפק בתפקיד האם והרעיה; היא דורשת אישיות משל עצמה, חופש ועצמאות, ולכן התלות בגבר מפרנס שאולי היתה קיימת בעבר, היום הולכת ונחלשת עד כדי היעלמות מוחלטת.
גירושין עלולים להיות התוצאה גם של רדיפה מתהווה אחר חיים של נהנתנות. אם בעבר זוגות ומשפחות היו נאבקות להשרדות וקיום בסיסי כשבראש מעיינם היתה הפרנסה שלהם, הרי שהיום, עם הגדילה והצמיחה המתמדת של המשק ואפשרויות התעסוקה, אנו מתפנים לחשוב גם על דברים אחרים כמו בילויים, הגשמה עצמית, סיפוקים מידיים ורגעי אושר קטנים...
גירושין היא לא מילה גסה!
ועדיין, זוגות רבים בוחרים לא להתגרש גם כשהמצב נהיה קשה מנשוא. ברוב המקרים נכנסים לסיפור שיקולים חיצוניים כמו כסף, פחד להיות לבד, פחד לאבד מעמד מסויים ושינוי הסטטוס מ"נשוי" ל"גרוש". כלומר, הנורמות החברתיות עדיין מהוות חלק מן ההחלטות שאנו עושים בחיינו, למרות כל הקדמה וההתפתחות האישית שקורית לכאורה.
עם זאת, בהחלט נראה שעם השנים נהיה יותר ויותר קל לזוגות "לפרק את החבילה" ולפצוח בחיים חדשים. ההסתפקות בחיים ללא אושר נהיית פחות ופחות אפשרית עבור זוגות רבים, הם פחות פוחדים מבעבר ויותר מאמינים שימצאו אהבת אמת בפעם השנייה.
גם "אות הקלון" שלכאורה נדבק בעבר על זוגות גרושים נעלם לגמרי מן העולם. היום כבר אין משמעות כל כך כבדה לעובדה שגבר או אישה הוא גרוש או גרושה והדרך שבה הם מצטיירים כלפי חוץ מושפעת הרבה פחות מבעבר מן הסטטוס המשפחתי.
היום כבר לא חייבים להשאר בנישואים לא מאושרים. אם אתם חשים כי מגיע לכם יותר מהחיים הזוגיים שלכם ואתם זקוקים לשינוי, פנו אלינו עוד היום ונייעץ לכם לגבי תחילת תהליך של פרידה.