מה נכלל בעריכת הסכם גירושין

Joomla!

 

 

 

מה נכלל בעריכת הסכם גירושין?


הסכם גירושין נערך כאשר בני זוג נשואים מחליטים שאינם מעוניינים בחיים משותפים עוד וברצונם להתגרש. אם וכאשר קיים רכוש משותף ו/או ילדים, הפרידה הופכת מורכבת יותר כי יש לחלק את הדברים בצורה שתהיה מוסכמת על שני הצדדים ולא תגרום לחוסר צדק כלפי אחד מהם או תחושת כעס ותסכול.

הסכם גירושין הוא למעשה הסכם החלוקה הזה ויש לנהל ולערוך אותו בנוכחות עורך דין גירושין. ברוב הגדול של המקרים מתייחסים בהסכם לחמישה נושאים עיקריים שהם: רצון הדדי לקבל ולתת גט, חלוקת הרכוש, קביעת סכום המזונות, קביעת משמורת על הילדים וחינוכם.

הסכמה על גט -  לפני שמתחילים בחלוקות רכוש או הסדרי ראייה של הילדים יש ראשית לוודא את הרצון וההסכמה ההדדיים של בני הזוג להיפרד ולהתגרש. זהו הסכם גירושין המחייב את חתימתם של שני בני הזוג ופותח את תהליך הגירושין.

רכוש - כל רכוש משותף הנצבר במהלך הנשואים יתחלק בין בני הזוג בצורה שווה וזאת נקבע על פי חוקי יחסי הממון. במידה ואחד הצדדים נכנס לנישואים עם רכוש או כסף שצבר בעצמו, הם יוחזרו לו לאחר הפרידה.

חלוקת רכוש היא לעיתים רבות מקור לסכסוך ולחוסר הסכמה מאחר וכל אחד מבני הזוג רוצה לוודא שהוא יסודר מבחינה כלכלית ושלא יחסר לו דבר. בכל מקרה, על מנת להמשיך עם ההליך על שני הצדדים להסכים ולחתום על העניין באופן מסודר באמצעות הסכם גירושין.

מזונות - האב המתגרש מחוייב לדאוג לפרנסה של ילדיו ולכל צרכיהם. קביעת דמי המזונות נעשית עבור כל ילד וכוללת גם אחוז מסויים מכלל הוצאות המחייה של האם החיה עם ילדיה. התשלומים המינימליים שיש על האב לשלם עבור ילדיו קודמים אף לפרנסה עבור עצמו אלא במקרים חריגים ביותר.

משמורת על הילדים - בכל תהליך גירושין שמעורבים בו ילדים, יש להגדיר מי ההורה בעל המשמורת העיקרית או האם זו משמורת משותפת ואת הסדרי הראייה הברורים של הילדים. ברוב המקרים האם מקבלת משמורת ראשית ולעיתים מסכימים על משמורת משותפת.

חינוך הילדים - על הסכם גירושין גם להחליט על צורת חינוך הילדים. במידה והשקפת החיים הינה דומה בין בני הזוג, לרוב תהיה להם גם דיעה זהה לגבי חינוך הילדים. במקרים של חוסר הסכמה ייתכן ויאלצו לקבל יעוץ ממקור חיצוני כדי להגיע לעמק השווה ולהסכמה.

עומדים לעבור תהליך של גירושין? מה שעליכם לעשות כעת הוא למצוא עורך דין מנוסה ובקיא כדי לעבור את זה בשלום וללא תקלות מיותרות או מעכבות!